top of page

Kullanım Koşulları ve Kullanıcı Sözleşmesi

Merhaba, Biletesk’e hoş geldin. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi ve Kullanım Şartları (“Sözleşme”), www.biletesk.com.tr sitesine üye olunmadan önce kullanıcı tarafından okunmalı ve aşağıda yer alan kutucuk işaretlenerek onay verilmelidir. Biletesk sitesini kullanarak (verdiği servislerden yararlanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak) da İşbu Sözleşme’deki şartları kabul etmiş sayılmaktadır.

Kullanıcı Sözleşmesi'nin tüm maddelerini ve sözleşmenin eklerini tam olarak okuduğunu ve bunları kabul ettiğini beyan eder. Kullanıcı sözleşmesini kabul ederek ve/veya Biletesk sitesini her kullandığınızda İşbu Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçasını oluşturan Gizlilik Beyanına da uyacağınızı kabul etmiş olmaktasınız.

Kullanıcı; Kullanıcı Sözleşmesi’nin tüm maddelerini ve Gizlilik Beyanı ve Kişisel Veriler Politikası başta olmak üzere sözleşmenin eklerini tam olarak okuduğunu ve bunları kabul ettiğini beyan eder. Kullanıcı sözleşmesini kabul ederek üyelik işleminin sağlanması veya üyelik kurulmaksızın Biletesk sitesini her kullandığında İşbu Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçasını oluşturan Gizlilik Beyanına uyacağını da beyan etmektedir. 

Taraflar

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi ve Kullanım Şartları aşağıdaki taraflar arasında elektronik ortamda teyit verilerek yürürlüğe girmiştir:

1. Biletesk
Sözleşmenin bundan sonraki bölümünde kısaca “Biletesk” olarak anılacaktır.

2. Kullanıcı: Kayıtlı Kullanıcı
Biletesk'in servislerinden faydalanmaya başlayan ve/veya devam eden kişi veya kuruluşlar.

Kısaltmalar

İşbu Kullanım Şartları'nda yer alan aşağıdaki ifadeler kendilerine aşağıda verilen anlamları ifade eder:

“Biletesk”, Biletesk. ve "www.biletesk.com.tr" adresindeki internet sitesini (“Site”),

“Kullanıcı”, İşbu Kullanım Şartlarını kabul ederek Site'ye üye olan ve Site vasıtasıyla veya Site üzerinden, Etkinlik Organizatörü tarafından sağlanan ve/veya tedarik edilen hizmetlerden faydalanan gerçek kişiyi,

“Etkinlik Organizatörü”, Site’de veya Site aracılığı ile Etkinlik Organizatörü tarafından satışa sunulacak hizmetleri, Kullanıcı’ya Site’de yer alan ilan koşul ve şartlarla sağlamayı kabul ve taahhüt eden gerçek ve tüzel kişileri.

Konu ve Kapsam

İşbu Sözleşme'nin konusu Kullanıcı'nın, Biletesk’in Sitesi vasıtasıyla Etkinlik Organizatörü tarafından sağlanan ve sunulan hizmetlerden ve bu hizmetlere ilişkin fırsatlardan ücreti karşılığında faydalanmasıdır. Biletesk'in Site içeriğinde sağlamış olduğu hizmetin kapsamı Kullanıcı ile Etkinlik Organizatörü’nın bir araya getirilerek Etkinlik Organizatörü’nın satmakta olduğu hizmetlerin Kullanıcılar tarafından Site’de belirtilen koşullarla satın alınmasıyla sınırlıdır. Dolayısıyla Kullanıcı Biletesk’in Sitede yer alan ürünlerin satıcısı, sağlayıcısı veya sunucusu olmadığının ve hizmetleri asıl sağlayan Etkinlik Organizatörü ile Biletesk’in birbirinden tamamen bağımsız ve farklı kişiler olduğunun bilincindedir. Kullanıcı, Site’de yer alan hizmetler ve ürünlerin satışına ilişkin olarak tek sorumlunun Etkinlik Organizatörü olduğunun bilincinde olduğunu ve Biletesk’in Sitede yer alan hizmetlerin sunulması, sağlanması ve satılması ile ilgili olarak herhangi bir taraf sıfatının ve dolayısı ile de bir sorumluluğunun bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Biletesk Site Kullanım Şartları

www.biletesk.com.tr tüm üyelerin kullanımına açıktır. Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

• Siteye üyelik formlarında veya Site içeriğine daha sonra eklenerek yanlış, eksik veya yanıltıcı bilgi beyan edilmesi, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler ve başta 5651 sayılı Internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ve bunlara ilişkin sair mevzuata ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi kesinlikle yasaktır.

• Kullanıcılara kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur.

• Kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğün asli sorumlusudur.

• Sitenin güvenliğini tehdit edecek Biletesk’e veya Kullanıcılara zarar verecek virus, trojan, program kırma (hacking) yazılımları ve diğer teknolojilerin kullanılması yasaktır. Kullanıcı, bu yasağa aykırı hareket etmesi halinde Biletesk’in maruz kalacağı her türlü zararı ve ziyanı tazmin etmekle mükelleftir.

• Kullanıcı satın aldığı ürünün ücretini ödemekle yükümlüdür. Ödemediği takdirde Biletesk bu Kullanıcı'nın Site'yi kullanmasını engeller ve Kullanıcı aleyhinde sair yasa yollarına başvurabilir.

• Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi ve değiştirilmesi halinde Biletesk Kullanıcı’nın üyeliğini derhal iptal edebileceği gibi ayrıca Kullanıcı'nın bu tarz eylemleri sebebiyle yol açtığı her türlü zarar ve ziyanı Kullanıcı’dan tazmini için her türlü yasal yollara başvurabilir.

• Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması, yayınlanması ve çoğaltılması veya Biletesk’in izni olmadan link vermesi kesinlikle yasaktır.

• Biletesk.com.tr'de sunulan görsel ve yazılı içerik, kişisel kullanım içindir. Biletesk, içeriğinde yer alan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeksizin kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya Biletesk’in izni olmadan link vermek yasaktır.

• Biletesk’e iletilen tüm geri bildirimlerin kullanım hakkı Biletesk'e aittir. İstenildiği takdirde Biletesk tarafından pazarlama amacıyla kullanılabilir. Kullanıcı bu bilgilerin pazarlama amacıyla Biletesk tarafından kullanılabileceğini peşinen kabul eder.

Sms ve E-Mail Gönderim Şartları

1. Biletesk, üyelerine satın aldıkları fırsatların kodlarını ve sipariş numarasını Mail ve SMS olarak göndermektedir.

2. Biletesk, üyelerine sadece bilgi amaçlı (fırsatın iptal olması, tarihinin değişmesi, web sitesinde yapılan değişiklikler vb.) Sms ve Mail gönderimi yapmaktadır.

3. Biletesk, İşbu Sözleme uyarınca, Üyeleri'nin kendisine kayıtlı e-posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS'leri gönderme yetkisine sahiptir. Üye İşbu Sözleşme'yi onaylamakla beraber bilgilendirme e-maillerini de e-posta adresine ve bilgilendirme SMS'lerini cep telefonuna gönderilmesine rıza göstermiş sayılacaktır. Üye e-posta ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda bu talebini gerekçe belirtmeksizin Biletesk'e ücretsiz olarak ileterek, e-posta ve/veya SMS gönderim iptal işlemini gerçekleştirebilir.

Sorumluluklar

1. Kullanıcı Sorumlulukları

Kullanıcı, www.biletesk.com.tr sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile biletesk.com.tr'nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcı'ya aittir. Kullanıcı ayrıca satın almış olduğu hizmetlere ilişkin yürürlükteki özel kanunlar tahtında aranan hüküm ve şartlara uyacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin biletesk.com.tr'i kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

Biletesk ile yapılan yazışmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve Biletesk tarafından önerilmektedir. Yazışmaların yedeklenmemesinden dolayı kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden Biletesk sorumlu tutulamaz.

Kullanıcı Site üzerinden veya Site vasıtasıyla almış olduğu hizmetlerin Sitede o hizmet için belirtilen hizmet koşullarına tabi olduğunu, bu hizmeti satın almakla bu koşullara bağlı kalacağını ve herhangi bir değişiklik talep etmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Kullanıcının ödeme yaptığı hizmete ilişkin fiş, fatura ve benzeri belgeleri hizmeti kullandığı tarihte satıcı olan Etkinlik Organizatörü tarafından düzenlenecek ve Kullanıcıya verilecektir.

Kullanıcı, www.biletesk.com.tr'den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamındaki haklara ilişkin uyarıları ve notları silemez veya çıkartamaz.

Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından www.biletesk.com.tr üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.

Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Sitemizin kullanıcı sözleşmelerini, kullanıcılarımız diledikleri zaman web sitemizi ziyaret ederek site kullanım şartnamesi ve koşullarını oturum açtıktan sonra görüntüleyip okuyabilirler. Ayrıca, kullanıcılarımız siteye giriş yaparak geçmiş tarihlerde faydalanmış oldukları hizmetler hakkındaki detayları inceleyebilirler.
Biletesk taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, İşbu Sözleşme'de herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. Biletesk her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar. Kullanıcı, Biletesk’in İşbu Sözleşme koşullarını her zaman tek taraflı olarak değiştirmeye hakkı olduğunu ve Sözleşme ve Kullanım Koşulları'ndaki her türlü tadilin Site’ye konulmakla taraflar arasında yürürlük kazanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Her türlü soru ve şikâyet için bilgi@biletesk.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

bottom of page